Świetliki

Świetliki

wtorek, 12 stycznia 2016

Karnawałowo

Karnawał w tym roku mamy krótki, ale dla nas bardzo intensywny ;) W lutym czeka nas szkolny bal karnawałowy, a póki co na świetlicy zajęliśmy się przygotowywaniem kolorowych masek. I na chwil kilka zamieniliśmy się w barwne motyle, drapieżne koty czy bajkowych bohaterów. Wystarczyło trochę papieru, kredki i błyszczące gwiazdki. Sami spójrzcie! Wesoła maskarada była dzisiaj a wczoraj? Wczoraj do zabawy wykorzystaliśmy kilka balonów. Tańczyliśmy z nimi, odbijaliśmy, podawaliśmy sobie na różne sposoby. Poniżej kilka propozycji zabaw, które można wykorzystać również w domu, kiedy za oknem nienajlepsza pogoda a nuda spędza nam uśmiech z twarzy. 

Balon w górze
Każde dziecko dostaje balonik, który musi odbijać w rytm muzyki, tak, aby cały czas był w górze. Prowadzący zabawę mówi jakimi częściami ciała mamy odbijać balon.

 Tańce w parach z balonami
Zabawa chyba wszystkim znana - dzieci tańczą w parach, między nimi znajduje się balonik, który nie może spaść na ziemię. Nie wolno trzymać go w ręce. Prowadzący zabawę podaje różne części ciała, między którymi będzie trzeba umieścić balon, np. kolana, brzuszki, głowy itd. 

Kolorowe dobieranie
Każde dziecko otrzymuje swój balon, z którym tańczy. Kiedy muzyka się zatrzyma, prowadzący mówi w jakie kolorowe pary mają dobrać się dzieci, np. żółty z niebieskim, pomarańczowy z czerwonym i fioletowy z zielonym. Dzieci które trzymają baloniki w takich kolorach, muszą się odnaleźć i stanąć razem w parze.


Łapanie balonów, 
W sali leżą balony w liczbie mniejszej niż jest dzieci. Wszyscy tańczą, a kiedy muzyka się zatrzyma, każdy musi podnieść jeden balonik. Kto nie zdążył, odchodzi na bok i kibicuje innym dzieciom, bądź ma do wykonania zadanie wskazane przez prowadzącego.