Świetliki

Świetliki

wtorek, 1 marca 2016

Witajcie po feriach!

Po długim (i zasłużonym :) odpoczynku przekroczyliśmy próg naszej szkoły. Nic się nie zmieniło, nadal jesteśmy pełni energii i gotowi do działania. 
W tym tygodniu na świetlicy zajmujemy się tym, co Francuzi nazywają "bon ton", bądź "savoir vivre", czyli dobrym wychowaniem. Pomagają nam w tym Kuba i Buba, bohaterowie książki "Bon czy ton. Savoir vivre dla dzieci" Grzegorza Kasdepke. Zarówno Kubie, jak i Bubie zdarzają się gafy, jeśli chodzi o zachowanie w towarzystwie. Dzisiaj na przykład czytaliśmy o spotkaniu ze sławnym autorem, w czasie którego nie mógł on dojść do słowa, z powodu przekrzykujących się dzieci. Przygody Kuby i Buby nie tylko uczą nas dobrych manier, ale są pełne dobrego humoru, wielokrotnie wywołują uśmiech na naszych twarzach. Zobaczycie! Za tydzień w naszej świetlicy będą sami gentelmani i damy :) 

Dlaczego bon ton? Bo już niedługo będziemy obchodzić bardzo ważne święto - Dzień Kobiet. A tuż po nim - Dzień Mężczyzny. Warto więc, drodzy młodzi przyjaciele, nabyć troszeczkę ogłady. W końcu nie kto inny, jak my właśnie możemy być przykładem dla naszych jeszcze młodszych kolegów i koleżanek.
Z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet przygotowaliśmy dzisiaj bardzo proste laurki dla pań bliskich naszemu sercu. Wystarczy dowolna, kwiatowa kolorowanka, kartka kolorowego papieru i upominek gotowy. Spójrzcie!