Świetliki

Świetliki

środa, 6 kwietnia 2016

Ptasie radio

Parę chwil nas nie było w sieci. A wiecie dlaczego? Bo za oknem taka piękna pogoda, że korzystamy z niej ile tylko możemy. Kiedy jesteśmy na podwórku uwielbiamy biegać  i bawić się na naszym szkolnym placu zabaw. Czasami malujemy kredą, gramy w piłkę, albo robimy wyścigi na bieżni.
Dzisiaj pogoda nie była najgorsza, ale zostaliśmy w szkole. Powiemy Wam, że wiele z nas uczęszcza chętnie na zajęcia komputerowe prowadzone przez panią Ewelinę. Czasem zaglądamy też popołudniami do pracowni komputerowej, tak jak dziś.

Najpierw wspólnie obejrzeliśmy film, na którym pokazano jak ptaki  przygotowują się na nadchodzącą wiosnę. Widzieliśmy także wywiad z panem Bocianem, dzięki czemu dowiedzieliśmy się jakie zwyczaje ma ten polski ptak. Zajrzeliśmy także do internetowego atlasu ptaków i posłuchaliśmy odgłosów wybranych gatunków. Później namalowaliśmy wybrane ptaki w programie graficznym i przyznamy szczerze, że nie było to wcale łatwe zadanie. I wreszcie na końcu pani pozwoliła nam chwilę zagrać w nasze ulubione gry! Na to chyba najbardziej czekaliśmy J Pozdrawiamy wiosennie! I zachęcamy do tego, żeby posłuchać odgłosów ptaków  w naturze. Kiedy będziemy na podwórku, z pewnością o tym nie zapomnimy!