Świetliki

Świetliki

czwartek, 6 października 2016

Światowy Dzień Zwierząt

Czy wiecie, że 4 października obchodzony jest na całym świecie jako Światowy Dzień Zwierząt, a cały mijający tydzień to tydzień poświęcony naszym czworonożnym (i nie tylko) przyjaciołom? A to wszystko za sprawą św. Franciszka, którego wspomnienie obchodzimy początkiem października. Ów święty głosił, że wszyscy mieszkańcy ziemi - zarówno ludzie, jak i zwierzęta, są dla siebie braćmi i każde, nawet najmniejsze stworzenie, powinno być traktowane z należnym mu szacunkiem. I my, świetliki, oczywiście się z tym zgadzamy! 
Ostatnie dni w naszej świetlicy były wypełnione wszelkimi zwierzęcymi tematami. Poza tradycyjnymi planszówkami i innymi interesującymi grami mieliśmy okazję obejrzeć kilka filmów przyrodniczych o ciekawych zwierzakach takich jak lwy, słonie czy różne zwierzęta leśne. Któż z Was spodziewałby się, że słoń może zjeść nawet 130 kilogramów pożywienia na dzień a lew przesypia prawie 20 godzin na dobę! 
Dzisiaj z kolei zmierzyliśmy się w Turnieju Wiedzy o dzikich zwierzakach. Fantastycznie sobie poradziliśmy, dlatego też nie mogło się obyć bez medali doskonałych znawców zwierząt. A na dokładkę wykonaliśmy podobizny naszych milusińskich wykorzystując do tego przyprawy, ziarenka i inne składniki spożywcze, które można znaleźć w każdej kuchni. Oj, działo się! Nie będziemy już więcej pisać - zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć :)