Świetliki

Świetliki

wtorek, 11 kwietnia 2017

Wielkanocne koszyczki w kilka minut

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Lada moment zacznie się nasza wiosenna przerwa świąteczna. Z pewnością będzie ona okazją do wielu twórczych działań - malowania pisanek, przygotowywania wielkanocnych kartek i innych ozdób :) My mamy dla Was dzisiaj propozycję wykonania bardzo szybkiego koszyczka. 

Potrzebne będą: 
- nożyczki
- klej
- 6 pasków grubszego papieru (długość: ok. 25 cm ; szerokość: ok. 2 cm)
- zszywacz

1. Dwa paski papieru smarujemy klejem na samym środku i sklejamy na krzyż, kolejne dwa doklejamy po ukosie (powstanie "śnieżynka")2. Z piątego paska papieru tworzymy obręcz sklejając jego końce.


3. Powstałą "śnieżynkę" przewlekamy przez obręcz, tak by wszystkie paski zostały zebrane. Najlepiej jeśli będą trochę wystawać, wtedy prościej będzie skleić koszyczek. 4. Każdy z pasków przyklejamy do wewnętrznej strony obręczy, bądź zszywamy zszywaczem. Nie jest to łatwe zadanie, czasami wszystko "ucieka" - poprośmy więc o pomoc rodziców, czy starsze rodzeństwo :) 
Wystające poza obręcz kawałki pasków odcinamy. 5. Na samym końcu przyklejamy ostatni pasek jako rączkę koszyczka i gotowe! :) Do środka możecie włożyć troszkę sianka i własnoręcznie pomalowane pisanki. Według uznania! Spójrzcie na nasze koszyczki!