Świetliki

Świetliki

sobota, 16 września 2017
"Kiedy Peter Reynolds napisał książkę "The Dot" nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Jest autorem i ilustratorem książek dla dzieci i młodzieży, zdobywcą wielu nagród. Książeczka The Dot opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

Kropka z książeczki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji - Międzynarodowego Dnia Kropki. Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. "


Źródło: https://www.edunews.pl/nowoczesna-edukacja/innowacje-w-edukacji/2389-miedzynarodowy-dzien-kropki 

Czy spotkaliście się już z małą Vashti? Jeśli nie zachęcamy do zapoznania się z jej przygodą.
A może obchodziliście Międzynarodowy Dzień Kropki? My w naszej świetlicy uczciliśmy ten dzień malując pełne kropek obrazki. Wykorzystaliśmy do tego waciki do uszu, farby i zwykłe kartki papieru. Zabawy było co niemiara. A co powstało? Możecie obejrzeć w naszej galerii :)