Świetliki

Świetliki

wtorek, 7 listopada 2017

Tak ulewna dziś noc

Kalkografia jest niesamowitą techniką plastyczną, którą każdy z nas może wykonać w domu, używając kilku prostych materiałów. Potrzebne będą nam: kalka maszynowa (czarna, niebieska, fioletowa - jaką znajdziemy w sklepie), białe kartki, nożyczki i żelazko. 
UWAGA: Młodszym dzieciom radzimy, aby o pomoc w wykonaniu swoich dzieł poprosili dorosłych - łatwo o oparzenie się gorącym żelazkiem!

Z papieru wycinamy dowolny kształt. My wykonywaliśmy pracę plastyczną pt. "Deszczowa noc", dlatego wykorzystaliśmy wycinki z gazet oraz wycięte własnoręcznie parasolki. Niektórzy z nas woleli wyciąć kotki czy myszki - użycie wyobraźni jak najbardziej wskazane :) Tak wycięte elementy układamy na białej kartce papieru (bądź kolorowej, najlepiej jasnej - pastelowej). Na kompozycji układamy kalkę. Całość przeprasowujemy rozgrzanym żelazkiem i gotowe! 

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii prac, a chcących poczytać co nieco o kalkografii zapraszamy na stronę pani Doroty Suwalskiej - entuzjastki i propagatorki kalkografii w Polsce. 
http://kalkografia.suwalska.info/