Świetliki

Świetliki

piątek, 19 stycznia 2018

Kocham moją babcię, kocham mojego dziadka!

Najbliższy weekend wielu z nas spędzi w gronie rodzinnym, obdarzając uśmiechem i niespodziankami naszych kochanych seniorów - babć i dziadków. Nasz czas w świetlicy w minionym tygodniu wykorzystaliśmy na rozmowy o sposobie spędzenia nadchodzących dni, czytaliśmy opowiadania o dziadkach, a także rozwiązaliśmy QUIZ: "Jakim jesteś wnuczkiem?". Chcielibyście również się dowiedzieć? Zamieszczamy poniżej jego treść oraz galerię zdjęć z naszych zajęć.


"Jakim jesteś wnuczkiem?"
Odpowiedz na poniższe pytania. Jeśli zgadzasz się z jakimś stwierdzeniem zamaluj jedno serduszko. Jeśli nie - pozostaw je puste.

1. Czy pamiętasz o Dniu Babci i Dziadka?
2. Czy wiesz jak mają na imię twoje babcie i dziadkowie?
3. Czy lubisz z nimi przebywać? 
4. Czy pomagasz babci i dziadkowi w codziennych obowiązkach?
5. Czy opowiadasz im o swoich kolegach?

Wyniki:
5  - 4 serduszka - jesteś wspaniałym wnuczkiem. Babcia i dziadek zawsze mogą liczyć na Twoją pomoc i rozmowę. To wspaniale, że lubisz spędzać z nimi czas. Tak trzymaj! Dziadkowie mogą być z Ciebie dumni.
3 serduszka - na miarę swoich możliwości spędzasz czas z dziadkami, popracuj jeszcze troszkę a będziesz wspaniałym wnuczkiem. 
2 i 1 serduszko - musisz popracować nad sobą, aby stać się wspaniałym wnuczkiem. Pamiętaj, że dziadkowie czekają zawsze na Ciebie i cieszą się każdą chwilą spędzoną z Tobą. Staraj się z nimi rozmawiać, opowiadać o szkole, pomagaj w codziennych obowiązkach. Tym sposobem z pewnością sprawisz im przyjemność.