Świetliki

Świetliki

sobota, 26 października 2019

Październik


Poznaliśmy legendę o Białej Pani z Zamku.  Obejrzeliśmy prezentacje fotograficzną Zamku w Łańcucie – warowni, której nie zdobyli Szwedzi. Rozpoznawaliśmy gatunki zwierząt  zamieszkujących Puszcze Niepołomicką – (jelenie, dziki, sarny, lisy, wiewiórki i nietoperze). Poznaliśmy specjalne umiejętności nietoperzy- Echolokacja i hibernacja


      Powędrowaliśmy do Rogowa, do arboretum. Położone jest ono w dawnym siedlisku leśnym i ma charakter parku leśnego. Na jego obszarze znajdują się jedne z najbogatszych i najciekawszych kolekcji drzew i krzewów Europy Środkowo-Wschodniej. Całości dopełniają leśne powierzchnie doświadczalne z obcymi gatunkami drzew leśnych. 
      Poznaliśmy także najbardziej znane w Polsce gatunki dębów: szypułkowy, bezszypułkowy, omszony, czerwony, burgundzki. Podczas zabawy na placu zabaw nazbieraliśmy liści, żeby wykonać pracę plastyczną.  

Jesienna dama - wyklejanka z liści
Chwila relaksu i zabawy 

Podczas zajęć nauczyliśmy się rozpoznawać klony.  Okazuje się, ze klon to bardzo popularne drzewo. Spotyka się je w parkach, przy drogach, na wsiach oraz w przestrzeni miejskiej.

    


Wykonaliśmy prace plastyczne:

Grzybki- wyklejanie plastelinąJeżyk z papieru


Jeżyk z liści i kasztanów