Świetliki

Świetliki

niedziela, 17 listopada 2019

Listopad

Zajęcia rozpoczęliśmy od wysłuchania legendy O łabędziach z Jeziora Turkusowego. Następnie obejrzeliśmy zdjęcia Stoczni Szczecińskiej oraz zdjęcia o Wolińskim Parku Narodowy-  najciekawszym przyrodniczo fragmencie Polski. To tam mieszka bielik - ptak, który został symbolem naszego kraju.   
       Wykonaliśmy rybkę z papieru.
Jak co tydzień rozpoczęliśmy spotkanie świetlicowe od wysłuchania legendy. Tym razem była to Baśń o Klimczoku. Od imienia bohatera nosi nazwę największa góra w pobliżu Bielska-Białej.


Dowiedzieliśmy się, że w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych, które powstało w 1948 roku, tworzono kreskówki „Bolek i Lolek” oraz „Reksio”, „Podróże profesora Baltazara Gąbki", „Przygody błękitnego rycerzyka". 
W Bielsku funkcjonowała także Fabryka Samochodów Małolitrażowych, gdzie powstawał m.in. słynny Fiat 126p. Model tego samochodu bielszczanie podarowali aktorowi Tomowi Hanksowi - obejrzeliśmy relację z przekazania samochodu.
        
Wykonaliśmy obrazek-kadr do wymyślonej bajki rysunkowej o Muchomorku.Parasole w deszczu:


20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka czyli jeden z najważniejszych dni dla wszystkich dzieci. Z tej okazji na naszej świetlicy zorganizowane zostały zajęcia, dzięki którym dzieci mogły pogłębić wiedzę na temat swoich praw.  Na świetlicy powstał plakat ilustrujący Prawa Dziecka. Nasze dzieci dowiedziały się z niego, że mają prawo do zabawy, odpoczynku, nauki a przede wszystkim do poszanowania i równego traktowania, jak również poznały swoje obowiązki.Codzienne zabawy dzieci:

Andrzejki :