Świetliki

Świetliki

piątek, 28 października 2016

(Prawie) Listopadowe inspiracje

Za nami kilka a nawet kilkanaście deszczowych dni. To nic! Deszcz nam nie straszny, bo mimo, że za oknem szaro i ponuro naszą świetlicę ozdobiły kolorowe parasolki. Spójrzcie sami, jak rozweseliły wnętrze naszej świetlicowej sali. A dla tych, którzy chcą sami stworzyć parasole przygotowaliśmy instrukcję krok po kroku :) Dobrej zabawy! 


TĘCZOWE PARASOLKI
Przygotuj: 8 kolorowych kartek (niezbyt grube, mogą być A5), klej, nożyczki, drucik kreatywny lub słomkę 

Krok 1 Z kolorowych kartek wycinamy koła. Średnica zależy od tego jak dużą chcemy mieć parasolkę. My odrysowaliśmy nasze koła od płyty CD.
Krok 2 Każde z kół z osobna składamy na połowę i jeszcze raz na połowę. Powstanie coś na kształt kapelusika krasnala :) Krok 3 Każdy z elementów sklejamy w środku (w miejscu gdzie drugi raz zaginaliśmy papier). Trzeba zostawić trochę niesklejonego miejsca przy złożonym brzegu, aby parasol mógł się rozkładać. 


Krok 4 Kiedy skleimy każdy z elementów w środku pora na sklejenie ich razem. UWAGA! Każdy z elementów przy klejeniu musi być tak samo ułożony, tak by podwójny brzeg był przy podwójnym, pojedynczy przy pojedynczym. 


Krok 5 Rozkładamy naszą parasolkę i sklejamy dwa ostatnie elementy.


Krok 6 Do środka parasola wkładamy drucik kreatywny bądź słomkę do picia. Jeżeli użyliśmy drucika kreatywnego jego górny i dolny koniec zaginamy na kształt uchwytu parasolki. GOTOWE! :)