Świetliki

Świetliki

środa, 30 listopada 2016

Przyszła zima biała :)

Początek grudnia przynosi nam prawdziwie zimowe krajobrazy. Świat w puszystej bieli bardzo nam się podoba, można w pełni wczuć się w klimat zbliżających się wydarzeń :) Jakich? Każdy z nas wie, że już niedługo słychać będzie dzwonki sań i nasze domy odwiedzi święty Mikołaj. Oczywiście, że odwiedzi, a jakże! Takie grzeczne z nas dzieci :) W naszej świetlicy trwają intensywne przygotowania do 6 grudnia. Zrobiliśmy już mikołajkowe dekoracje i uczymy się nowej piosenki. W końcu gdyby zajrzał do nas niespodziewany gość  musimy być przygotowani. 

A jutro ruszamy z kalendarzem adwentowym. Czy Wasze są już gotowe? Dzisiaj prezentujemy inny pomysł na samodzielnie wykonany kalendarz adwentowy. Spójrzcie sami i spróbujcie go wykonać w domu :) 

1. Przygotowujemy 24 roli po papierze toaletowym, papier ozdobny, klej i nożyczki.2. Wszystkie rolki oklejamy papierem i sklejamy (najlepiej za pomocą kleju na gorąco) z sobą.3. Na rolki można przykleić numerki oznaczające kolejne dni grudnia.4. Ostatni krok należy do rodziców :) To oni mogą umieszczać różne drobiazgi w przygotowanych przez dzieci "kieszonkach". Ładnie będą wyglądały, jeśli zawiniemy je w bibułkę i zwiążemy na obydwu końcach wstążką.