Świetliki

Świetliki

piątek, 19 maja 2017

Zabawy z barwionym ryżem

Na zajęciach świetlicowych wiele radości sprawiają nam różnego rodzaju wyklejanki. Warto czasami wykorzystać do nich nietypowe materiały. My bawiliśmy się między innymi z barwionym ryżem, makaronem i cekinami. Powstał piękny, bardzo duży krajobraz, który ozdabia naszą gazetkę. Dziś mamy dla Was przepis na barwiony ryż i kilka zdjęć z naszych popołudniowych wyklejanek :) Mamy nadzieję, że zainspirują Was do stworzenia czegoś wyjątkowego!

RYŻ BARWIONY 

Przygotuj: bibułę lub krepę (różne kolory), kilka średnich słoików (w zależności od tego ile chcemy mieć kolorów: 1 słoik - 1 kolor), kilogram ryżu, przegotowaną wodę (ciepłą,ale nie gorącą), ręcznik papierowy, sitko. 

1. Słoiki wypełniamy do połowy ciepłą wodą, wrzucamy do niej podartą na kawałki bibułę (1 słoik - 1 kolor). Odstawiamy na ok. 20 minut.

2. Wyjmujemy bibułę z wody, wsypujemy ryż. Odstawiamy na ok. 30 minut. W trakcie barwienia sprawdzamy czy ryż osiągnął już taki kolor, jaki chcemy. 

3. Po uzyskaniu odpowiedniego koloru odsączamy ryż na sitku.

4. Rozkładamy ręczniki papierowe i wysypujemy ryż na nie, równomiernie go rozprowadzając, aby lepiej schnął. Ryż powinien być gotowy po kilku godzinach. Teraz tworzymy z niego małe dzieła :)